Menu

salon kominkowy 2

http://kominki-tuszewski.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Do_Strony.foto-podstrona.SLIM - podstrona FOTO3gk-is-682.pnglink

AUTORYZOWANY PARTNER:

Content

Breadcrumb

Akumulacja ciepłego powietrza

Promieniowanie kominka lub pieca kaflowego to najprzyjemniejsza forma oddawania ciepła. Ten rodzaj konstrukcji jest stosowany przede wszystkim tam, gdzie potrzebna jest umiarkowana, za to długo dostępna i równomierna moc grzewcza. W piecach akumulacyjnych ciepło gromadzone jest w kanale ceramicznym o bardzo dużej masie i oddawane powoli poprzez obudowę pieca. Pozwala to uniknąć wysokich mocy szczytowych i dużych wahań temperatury w pomieszczeniu. Zależnie od zastosowanej masy akumulacyjnej piec może potrzebować dłuższego czasu, zanim osiągnie właściwą temperaturę. Oddawanie ciepła trwa za to wiele godzin.

Hypocaustum – system centralnego ogrzewania stosowany od IV w. p.n.e. w starożytnej Grecji i od I w. p.n.e. w starożytnym Rzymie do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych w domach, termach publicznych i prywatnych.

Osiągnięcia Starożytnych udoskonalane były przez wieki. Dzisiaj Hypokausta to całkowicie zamknięty system przekazujący ciepło w drodze PROMIENIOWANIA oraz KONWEKCJI powietrza łagodnie ogrzanego od CIEPŁYCH ścian pieca lub kominka. System ten wytwarza promieniowanie termiczne, które wykorzystuje zupełnie inne zasady niż przy ogrzewaniu konwekcyjnym. Jest to promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie podczerwieni. Zasadą działania dla tego systemu jest przekazanie ciepła do pomieszczenia w postaci subtelnego promieniowania bardzo przyjaznego dla mieszkańców. Promieniowanie cieplne nagrzewa bezpośrednio ciała stałe będące w jego zasięgu (np. ludzie, meble itp...), natomiast całkowicie przenika przez powietrze i nie nagrzewa go. Powietrze nagrzewa się od ciepłych ścian kominka lub pieca


Kominki akumulacyjne - kombi
Kominki grzewcze w systemie mieszanym łączą kominek konwekcyjny z efektywnością pieca akumulacyjnego. Największą zaletą tego rozwiązania jest wysoka efektywność grzewcza przy zachowaniu prawdziwej wizji ognia. Przy budowie kominków grzewczych stosuje się masy akumulacyjne, w różnej postaci i kształtach. Spaliny z paleniska (wkładu kominkowego) kierowane są do kanałów dymowo-grzewczych (system KDG lub KMS) lub nasadowych krążków tworzących masę akumulacyjną. Przechowują one energię cieplną na następnych kilka do kilkunastu godzin.

Obudowa kominka wykonana jest z materiałów ceramicznych, dobrze przewodzących ciepło, takich jak kafle, płyty szamotowe i inne. Do budowy wykorzystuje się tynki i inne materiały zduńskie przystosowane do wysokich temperatur. Ciepło oddawane jest przede wszystkim za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka.

W związku z przejęciem przez masę kumulacyjną nadwyżki ciepła i powolne uwalnianie w czasie, nie występuje efekt przegrzania pomieszczenia i zachowany jest wysoki komfort cieplny przez wiele godzin. Kominek akumulacyjny praktycznie ponad dwukrotnie podnosi sprawność, jest bardziej komfortowy i łatwy w obsłudze, gdyż wymaga średnio jedynie 2 lub 3 krotnego załadunku drewna na dobę.

Kominek akumulacyjny ponad dwukrotnie podnosi sprawność, jest bardzo komfortowy, gdyż wymaga jedynie 2-3 krotnego załadunku oraz minimalnej obsługi. Zużywa o połowę mniej drewna, odzyskując ciepło, które zwykle uchodzi bezużytecznie do komina. Zakumulowana w kilkuset kilogramowej masie energia, ogrzewa promieniując ciepłem przez wiele godzin, zapewniając komfortowy rozkład temperatur

Szybki Kontakt

kontakt-szybkiKOMINKI TUSZEWSKI
JONATAN TUSZEWSKI


ul. Adama Mickiewicza 3
66-470 Kostrzyn nad Odrą

tel. kom. 690 667 127 

biuro@kominki-tuszewski.pl

fb icon

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook